Де виготовляють товари IKEA?

новини

Коли 17 річний шведський підліток Інгвар Кампрад позичав кошти у свого батька на власний бізнес, він і подумати не міг, що створить міжнародну корпорацію, з оборотом на 2015 рік в 31 мільярд доларів.

Все почалося з ... війни

А все почалося в Швеції з відкриття першого магазину IKEA. Ще тільки відгриміла Друга світова війна і люди потребували товарів широкого вжитку, в тому числі меблів.

Тому, Інгвар постійно шукав маленькі мануфактури, які не могли заламати за свою продукцію велику ціну. Згодом, щоб зменшити витрати, він запустив власне виробництво.

Сьогодні товари IKEA виробляють в 50-ти різних країнах світу - де шведська корпорація представлена ​​офіційно. Меблевий гігант користується як послугами власних компаній, так і компаній-партнерів - число сертифікованих постачальників давно перевалило за дві тисячі.

IKEA і географія

Однак, не тільки у виборі партнерів, а й у виборі країн, де виготовляється продукція IKEA існує ряд важливих принципів. Найбільш дорогі і складні в виробничому плані продукти виготовляються в європейських країнах, наприклад, в Італії, Німеччині, Норвегії.

Простіші товари виготовляються в Східній Європі - Польщі, Чехії, країнах Балтії. Найдешевші предмети виготовляють на сході, перш за все в Китаї.

Також є відмінності і у територіальному аспекті. Товари для ванної кімнати, для виготовлення яких необхідні водорості, зазвичай не будуть виготовлятись в Польщі. Виробництво такого типу продукції зосереджено у В'єтнамі і сусідніх йому країнах.

Як і в будь-якої транснаціональної корпорації, схема виробництва та збуту товарів IKEA досить складна і малозрозуміла для клієнтів. Саме тому бувають такі цікаві курйози, як країна-виробник одного і того ж комода - Польща і Бразилія. Часто країни-виробники одного товару можуть змінюватися - все залежить від стратегії діяльності компанії на даний момент.

Гарантія якості

Якість меблів IKEA не залежить ні від країни-виробника, ні від заводу, ні від постачальника. Ця компанія відрізняється від інших складною системою перевірки якості, і не кожна одиниця продукції може отримати наклейку Design and Quality of Sweden. Якщо на товар є така оригінальна наклейка, не має жодного відсотка сумнівів в тому, що він хоча б в малому ступені може виявитися неякісним або бракованим.

Цим відомі бренди відрізняються від нікому не знайомих виробників. Якість продукції перш за все підтверджується любов'ю клієнтів до оригінальних і якісних товарів марки IKEA.